Sprzedaż mieszkania czy renta dożywotnia ?

Umowę renty dożywotniej podpisałam ze Skupem Lokali we wrześniu 2018r. Pragnę wyrazić swoje zadowolenie zarówno z ustalonych warunków umowy,  terminowej, comiesięcznej wypłaty świadczeń jak i z życzliwego podejścia oraz elastyczności. 
 
Zanim zdecydowałam się na zawarcie umowy renty dożywotniej rozważałam różne scenariusze, począwszy od szybkiej sprzedaży mieszkania, poprzez zamianę na kawalerkę, a na hipotece odwróconej kończąc. Pierwsze dwie opcje bardzo szybko odrzuciłam, bo wiązałyby się z przeprowadzką do znacznie gorszej lokalizacji, a ja chciałam pozostać na Bemowie. Poza tym starych drzew się nie przesadza, a ja jestem już po siedemdziesiątce. 
 
Z kolei hipotekę odwróconą oferowaną przez fundusze hipoteczne odrzuciłam z uwagi na nieproporcjonalnie niskie do wartości mieszkania miesięczne wypłaty. Ostatecznie zdecydowałam się na przeniesienie własności mieszkania w zamian za rentę dożywotnią i dożywotnie prawo pobytu w mieszkaniu.
 
Po blisko dwóch latach oceniam swoją decyzję za trafną, a wszelkie początkowe obawy jakie towarzyszyły umowie renty dożywotniej dawno ustąpiły. Czuję się bezpiecznie. Renta dożywotnia to dla mnie solidny dodatek do emerytury, a biorąc pod uwagę jej wysokość powinnam raczej napisać druga emerytura.
 
Pragnę podkreślić, że od czasu podpisania umowy renty dożywotniej  korzystam z mieszkania w sposób niezakłócony. Nieprzerwanie mam do dyspozycji całe mieszkanie, jestem w nim zameldowana, czynsz administracyjny regulowany jest na bieżąco, mam też wykupione przez Skup Lokali ubezpieczenie mieszkania. Co szczególnie mnie cieszy, mój komfort życia znacznie się poprawił. Kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych jaką otrzymałam na początku stanowiła dla mnie znaczący zastrzyk finansowy. Pozwoliła mi spłacić pozaciągane wcześniej pożyczki, sfinansować kosztowną rehabilitację oraz zakupić do mieszkania nowe wyposażenie, o którym marzyłam od wielu lat.
 
Odnosząc się do elastyczności Skupu Lokali, o której wzmiankowałam na początku chciałabym przytoczyć pewną sytuację. Kilka miesięcy temu w moim życiu pojawił się ktoś z kim połączyło mnie bliskie uczucie. Rozważaliśmy wspólne zamieszkanie. Podzieliłam się moimi planami z przedstawicielem firmy i otrzymałam zapewnienie, że w przypadku gdyby były mi potrzebne pieniądze na zakup mieszkania w dogodnej dla nas obydwojga lokalizacji to mogę liczyć na wypłatę pełnej kwoty odpowiadającej wartości mieszkania, która została ujęta w umowie renty z potrąceniem dotychczas wypłaconych kwot. W istocie było to podtrzymanie deklaracji złożonej podczas pierwszych rozmów o rencie dożywotniej.
 
Z czystym sumieniem, wydaję Skupowi Lokali pozytywne referencje.
 
Danuta                                      

 

26 czerwca 2020

Artykuły

O nas

Z rynkiem nieruchomości związani jesteśmy od lat. Zaczynaliśmy jako agencja nieruchmomości, jednak nasi klienci oczekiwali szybkich transakcji, co nie zawsze było możliwe.  Dostosowaliśmy ofertę do zmian na rynku i nowych trendów.  Obecnie skupujemy za gotówkę mieszkania domy i działki w Warszawie i okolicach. Szybko, bezpiecznie, za sprawiedliwą cenę.

Jesteśmy tutaj

Kontakt z nami

Skup Lokali  Mieszkalnych

ul. Rydygiera 19, 01-793 Warszawa

tel. 535 525 555

info@skuplokali.pl