Czy ceny nieruchomości zaczęły spadać?

Wiele przesłanek wskazuje na to, że na jesieni możemy odczuć gwałtowny spadek cen mieszkań.

 

W jednej z dzielnic Warszawy ilość transakcji w maju i czerwcu spadła w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku o ponad 70%. Z danych publikowanych przez portale nieruchomościowe wynika, że obniżył się popyt - liczba zapytań ofertowych spadła o ponad 10%.

 

Zdaniem JLL - firmy zajmującej się analizowaniem rynku nieruchomości, powszechnym zjawiskiem stało się rezygnowanie  klientów rynku pierwotnego z podpisanych umów rezerwacyjnych, a nawet deweloperskich kosztem utraty zadatku.

 

Niebawem opublikowany zostanie raport NBP dotyczący sytuacji na rynku nieruchomości w największych miastach w II kwartale 2020r. NBP zbiera bardzo precyzyjne i aktualne dane m.in od pośredników w obrocie nieruchomościami.

 

Ujawnienie faktycznych różnic między cenami ofertowymi, a transakcyjnymi oraz wskazanie czasu ekspozycji oferty (okresu przez jaki ogłoszenie sprzedaży mieszkania było publikowane zanim ktoś się na nie zdecydował) wyraźnie wskaże kierunek w jakim zmierza rynek nieruchomości.

 

Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą mieszkania w Warszawie lub okolicach i chciałbyś zorientować się czy zagrożenie utraty wartości jest w przypadku Twojego lokalu realne, zadzwoń i zapytaj o wstępną analizę.

 

06 sierpnia 2020

Artykuły

O nas

Z rynkiem nieruchomości związani jesteśmy od lat. Zaczynaliśmy jako agencja nieruchmomości, jednak nasi klienci oczekiwali szybkich transakcji, co nie zawsze było możliwe.  Dostosowaliśmy ofertę do zmian na rynku i nowych trendów.  Obecnie skupujemy za gotówkę mieszkania domy i działki w Warszawie i okolicach. Szybko, bezpiecznie, za sprawiedliwą cenę.

Jesteśmy tutaj

Kontakt z nami

Skup Lokali  Mieszkalnych

ul. Rydygiera 19, 01-793 Warszawa

tel. 535 525 555

info@skuplokali.pl